v košíku právě máte
0 položek
o celkové hodnotě
0,- Kč
 
Jak a kde nakoupitregistrační formulářzapomenuté heslo...přihlašovací jménoheslo

Vyzimovaná včelstva - PRO ROK 2023 - nezávazně přijímám objednávky

obrazek.
Přijímám objednávky - nezávazně - na vyzimovaná včelstva. V minulých letech bez problémů - letos jsem připravil doufám také dostatek.

Jedná se o mladá včelstva - podnícená feed bee či těstem apifondou či roztokem s mladými 8 měsíčními F1 ušlechtilými matkami linie Ždáničanka, což je velmi podstatné. Budou k dispozici na rámkové míře a dle potřeby plásty doplníme potřebnou horní loučkou:

39 x 24 na 1 nástavku, bez úlu ... pro rok 2022

Cena 4800,- kč včetně DPH. Vše vždy s řádnou fakturou, rozbory na mor plodu, ... . Vše stejné jako vloni či předloni.

S ÚLEM LZE - v roce 2022 vyprodáno.
.
OBJEDNÁVKY S VAŠÍM JMÉNEM, ADRESOU, OKRESEM, TELE. ČÍSLEM, OKRESEM, PARCELNÍM ČÍSLEM a registračním číslem chovatele a stanoviště prosím zasílejte na email :

sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz


O VČELSTVA SE STARÁM BĚHEM JARNÍHO ROZVOJE A VYDÁVÁM JE V PLNÉ SNŮŠKOVÉ SÍLE (při květu ovocných stromů, trnka, apod.) = v ČASE PRVNÍ STAVBY.

Výdej probíhá podle pořadí přijatých objednávek v období cca dubna ... tedy po jarním podnícení, rozšíření a zkontrolování bezvadného, uceleného kladění matek ...

Včelař si přiveze svoje úly (tj. dno s uzaviratelným česnem - ideálně sítované, nástavek a víko, případně i souše na doložení či mezistěny a u nefalcovaných úlů NĚCO NA STAŽENÍ = izolačka, gumcuky).

VLASTNÍ VYDÁNÍ PROBÍHÁ osobním přeložením DO VÁMI PŘIVEZENÉHO ÚLU, prohlédnutím kladení matky a nalezením matky, uvedením původu, vysvětlením co dál apod.


Dovezená včelstva je zapotřebí rozšířit mezistěnami či soušemi v plodišti a co nejdříve nasadit medník = nástavek souší nejčastěji bez mřížky!!!

Zálohy nevybírám. Rád si včelstva jež případně neodeberete ponechám.

Vyzimovaná včelstva mohu nevydat v případě vyšší moci tj. např. ocitnutí se ochranném pásmu moru plodu a tím zákazu přemisťování včelstev či náhlé epidemie aj.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM - velmi podstatná informace při vystavování veterinárního osvědčení mimo kraj, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz

ODDĚLKY ... V ROCE 2023 bude VÝDEJ OZNÁMEN přes Face book a Whats app ...

obrazek.
Jakmile budou oddělky připraveny, natočím video o jejich stavu a sdělím počet a výdejní den. První termín lze očekávat koncem června 2023.
.
Skvělé oddělky, jež mnozí z vás znají a vyzkoušeli A VIDEA Z JEJICH VÝDEJŮ MÁTE NA NAŠEM YOU TUBE KANÁLU.
Oddělky tvořím totiž rozdělením a tím pádem zrušením celých včelstev a to již v čase snůšky z řepky počátkem května!!! Ona včelstva jsou rozšiřována pouze mezistěnami - oddělky taktéž. Jsou tedy na nádherném novém díle.
V roce 2020 jsem první oddělky vydával v úterý 26. května.


39 x 24 5 plástů plně obsedlých

Cena oddělku činí 2260,- czk bez DPH tj. 2600,- včetně DPH za 5 plástový.

VÝDEJ : POSTUPNÝ OD ČERVNA AŽ DO PŮLE ČERVENCE, vždy čtvrtky (ideálně dokud kvete lípa)


LANGSTROTH 28,5 CM 4 plásty krásně obsedlé plodové

Cena oddělku činí 2260,- czk bez DPH tj. 2600,- včetně DPH.

VÝDEJ : POSTUPNÝ OD ČERVNA AŽ DO PŮLE ČERVENCE (dokud kvete lípa)

VÝDEJ RÁMKOVÉ MÍRY Langstroth 28,5 cm PROBÍHÁ VŽDY V ÚTERKY. SRAZ všichni v 16 hodin u prodejny, vydání faktur, úhrada a poté kolem 17 hod VŠICHNI přejedeme na výdejní stanoviště.

VÝDEJE PROBÍHAJÍ VŽDY tzv. k večeru, po letu včel, aby jste převzali jste tedy celé osazenstvo. Vždy Vám naleznu a ukáží označenou matku, její kladení a množství zásob a rád zodpovím všechny potřebné dotazy.

VÝDEJ PROVÁDÍM DO VÁMI PŘIVEZENÝCH ÚLŮ (síťované dno či víko podmínkou) nebo KARTONOVÝCH KRABIC (mám připravené smontované, lze jen u 39x24).

Oddělky mají pouze svůj plod tj. plod od své nové matky, jsou rozšiřovány pouze mezistěnami a dle Vašeho požadavku obdržíte k odddělku letní léčivo ...

Pokud máte jinou rámkovou míru, tak Vám při výdeji naše plásty opatříme = přišroubujeme horními loučkami Vašeho rozměru zdarma. Např. Langstroth nebo "čtyřicetdvojky" ...


Při odběru oddělků si můžete přikoupit souše. Tento požadavek můžete napsat už při objednání oddělků nebo aktuálně vyřešíme při výdeji oddělků.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště, katastrálním územím a parcením číslem zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz

Co jsou moje oddělky ?

obrazekOddělky NETVOŘÍM ZE VČELSTEV, KTERÉ SE CHTĚJÍ ROJIT (tedy tvorba oddělků u mne není protirojové opatření). Tvořím je z dvouletých nevyrojených včelstev, která zcela rozdělím do oddělků. Na oplozovací stanoviště s oddělky tak dovážím trubce z těch nejlepších včelstev, nejdéle nevyrojených. A tak se starám i o trubce. Přelarvuji pak z těch nejplodnějších, nejmedovějších, nejmírnějších včelstev.
Oddělky tvořím až po vytočení řepky a akátu tj. na přelomu května a června a tím pádem jsou k odebrání koncem června a v červenci v plné síle s vyběhlým vlastním plodem. Stačí jen dodat pár souší a zazimováváte celý nástavek nebo i dva, když zvolíte pomalé podněcování..
Moje oddělky nejsou nositeli dotační papírové dokumentace (nejsem zařazen do šlechtitelského programu ČSV atd. a nepobírám několikasetkorunovou dotaci na prodanou matku), ale zato mám čas se o ně perfektně postarat, zajistit vynikající výsledky na nosemu, negativní výsledky na mor a samozřejmě perfektně zvládlou varroázu.

PRODEJ SMETENCŮ - tzv. NUKLEUSŮ apod. Prozatím ukončen

obrazekPro ty z Vás, kteří např. mají jinou míru nebo chtějí jít tou nejmodernější cestou je možné do dovezeného úlu přemést produkční včelstvo. V období května je to se starou matkou - v období června a července je to pak s novou matkou.
Stačí dovézt dohodnutý úl s mezistěnami a krmítkem.
Cena je jako u vyzimovaného včelstva : 3800,- Kč bez DPH.
Já provedu přesypání na tyto mezistěny, nakrmení, kontrolu matky - kladení a po cca 10 či 14 dnech je včelstvo k vyzvednutí.
Ochrana osobních údajů     © 2006 - 2022 Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil Lefner