v košíku právě máte
0 položek
o celkové hodnotě
0,- Kč
 
Jak a kde nakoupitregistrační formulářzapomenuté heslo...přihlašovací jménoheslo

Vyzimovaná včelstva v roce 2021

obrazekJiž přijímám nezávazné objednávky na vyzimovaná včelstva jež vykryji podle možností. V minulých letech bez problémů - letos uvidíme...

Jedná se o mladá včelstva - vyzimované oddělky - podnícená feed bee či těstem apifondou či roztokem s mladými 8 měsíčními F1 ušlechtilými matkami, což je velmi podstatné. Budou k dispozici pouze na jedné rámkové míře a dle potřeby plásty doplníme potřebnou horní loučkou:

39 x 24 na 11 plástech ...

Cena 3800,- kč včetně DPH. Vše vždy s řádnou fakturou, rozbory či mimo kraj s veterinárním osvědčením.

OBJEDNÁVKY S VAŠÍM JMÉNEM, ADRESOU, OKRESEM, TELE. ČÍSLEM, OKRESEM, PARCELNÍM ČÍSLEM a registračním číslem chovatele a stanoviště prosím zasílejte na email :

sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz
O VČELSTVA SE STARÁM BĚHEM JARNÍHO ROZVOJE A VYDÁVÁM JE V PLNÉ SNŮŠKOVÉ SÍLE (při květu ovocných stromů, trnka, apod.) = v ČASE PRVNÍ STAVBY.

Výdej probíhá podle pořadí přijatých objednávek v období cca dubna a to hlavně s ohledem nikoliv nejen na aktuálního počasí, ale počasí před 21 dny podle něhož matky kladly !!!

Včelař si přiveze svoje úly (tj. dno s uzaviratelným česnem - ideálně sítované, nástavek a víko, případně i souše na doložení či mezistěny a u nefalcovaných úlů NĚCO NA STAŽENÍ = izolačka, gumcuky).

VLASTNÍ VYDÁNÍ PROBÍHÁ osobním přeložením DO VÁMI PŘIVEZENÉHO ÚLU, prohlédnutím kladení matky a nalezením matky, uvedením původu, vysvětlením co dál apod.


Dovezená včelstva je zapotřebí rozšířit mezistěnami či soušemi v plodišti a co nejdříve nasadit medník = nástavek souší nejčastěji bez mřížky!!!

Zálohy nevybírám. Rád si včelstva jež případně neodeberete ponechám.

Vyzimovaná včelstva mohu nevydat v případě vyšší moci tj. např. ocitnutí se ochranném pásmu moru plodu a tím zákazu přemisťování včelstev či náhlé epidemie aj.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM - velmi podstatná informace při vystavování veterinárního osvědčení mimo kraj, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz


ODDĚLKY V ROCE 2020 - VYTVÁŘÍME NA RÁMKOVÉ MÍŘE 39 X 24... Jiné rámkové míry umístíme při výdeji na patřičné horní loučky

obrazekSkvělé oddělky, jež mnozí z vás znají a vyzkoušeli. Oddělky tvořím totiž rozdělením a tím pádem zrušením celých včelstev a to již v čase snůšky z řepky !!! Ona včelstva jsou rozšiřována pouze mezistěnami - oddělky taktéž. Jsou tedy na nádherném novém díle.
V roce 2020 jsme první oddělky vydával v úterý 26. května.


39 x 24 6 plástů plně obsedlých

Cena oddělku činí 2087,- czk bez DPH tj. 2400,- včetně DPH.

VÝDEJ : POSTUPNÝ OD ČERVNA AŽ DO KONCE ČERVENCE

VÝDEJ PROBÍHÁ V ÚTERKY A ČTVRTKY OD cca 17 do 19 hod, tak aby výdej proběhl tzv. k večeru, po letu včel a převzali jste tedy celé osazenstvo. Vždy musíme nalézt a ukázat matku, její kladení a množství zásob.

VÝDEJ PROVÁDÍM DO VÁMI PŘIVEZENÝCH ÚLŮ (síťované dno či víko podmínkou) nebo kartonových krabic (mám připravené smontované).

Oddělky mají pouze svůj plod tj. plod od své nové matky, jsou rozšiřovány pouze mezistěnami a dle Vašeho požadavku obdržíte k odddělku letní léčivo ...

Pokud máte jinou rámkovou míru, tak Vám při výdeji naše plásty opatříme = přišroubujeme horními loučkami Vašeho rozměru zdarma. Např. Langstroth nebo "čtyřicetdvojky" ...


Při odběru oddělků si můžete přikoupit souše. Tento požadavek můžete napsat už při objednání oddělků nebo aktuálně vyřešíme při výdeji oddělků.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště, katastrálním územím a parcením číslem zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz

Co jsou moje oddělky ?

obrazekOddělky NETVOŘÍM ZE VČELSTEV, KTERÉ SE CHTĚJÍ ROJIT (tedy tvorba oddělků u mne není protirojové opatření). Tvořím je z dvouletých nevyrojených včelstev, která zcela rozdělím do oddělků. Na oplozovací stanoviště s oddělky tak dovážím trubce z těch nejlepších včelstev, nejdéle nevyrojených. A tak se starám i o trubce. Přelarvuji pak z těch nejplodnějších, nejmedovějších, nejmírnějších včelstev.
Oddělky tvořím až po vytočení řepky a akátu tj. na přelomu května a června a tím pádem jsou k odebrání koncem června a v červenci v plné síle s vyběhlým vlastním plodem. Stačí jen dodat pár souší a zazimováváte celý nástavek nebo i dva, když zvolíte pomalé podněcování..
Moje oddělky nejsou nositeli dotační papírové dokumentace (nejsem zařazen do šlechtitelského programu ČSV atd. a nepobírám několikasetkorunovou dotaci na prodanou matku), ale zato mám čas se o ně perfektně postarat, zajistit vynikající výsledky na nosemu, negativní výsledky na mor a samozřejmě perfektně zvládlou varroázu.

PRODEJ SMETENCŮ - tzv. NUKLEUSŮ apod.

obrazekPro ty z Vás, kteří např. mají jinou míru nebo chtějí jít tou nejmodernější cestou je možné do dovezeného úlu přemést produkční včelstvo. V období května je to se starou matkou - v období června a července je to pak s novou matkou.
Stačí dovézt dohodnutý úl s mezistěnami a krmítkem.
Cena je jako u vyzimovaného včelstva : 3800,- Kč bez DPH.
Já provedu přesypání na tyto mezistěny, nakrmení, kontrolu matky - kladení a po cca 10 či 14 dnech je včelstvo k vyzvednutí.
obrazek

Prodej MATEK - v roce 2020 - KAPACITA ZCELA VYČERPÁNA

obrazekVedeme pořadník zájemců.
VŠE ZÁVISÍ OD NALEZENÍ VČELAŘE DO NAŠEHO KOLEKTIVU, a hlavně klimatických a "oplozovacích" podmínek

Když matky jsou - zavoláme a sdělíte že je možné přijet. Matky NEZASÍLÁME ! A vy si zkrátka vytvoříte oddělek a dojedete pro ni. MATKA Z OPLODŇÁČKU SPRÁVNĚ NEPATŘÍ NA VÝMĚNU VE VELKÉM VČELSTVU !!! Matka z oplodňáčku se má přidávat do oddělku a pak až rozkladená se může vyměnit ve velkém včelstvu a nebo vyměnit matku tzv. pomocí oddělku, což je nejbezpečnější a nejsprávnější metodika výměny matek !!!

Matky z oplodňáčku se NEHODÍ do přesypávaných včelstev zejména koncem července !!!

Sledujte tento web a až budou matky k dispozici, tak dáme na web zprávu.


- linie Sedláček (pralinie ze Ždánického lesa)tzv. bučovjanky
- linie po kraňksých matkách z OSTROVNÍHO CHOVU z Německa

Nezávazné objednávky na emailu: info@vcelarstvisedlacek.cz , nebo volejte tel. 603-821 580.
.
Cena 440,- VČETNĚ DPH/ks. NEBEREME 200 Kč dotace na matky !!!
.
Ideální osobní odběr na NAŠÍ prodejně ČI PO dohodě dovezeme při rozvozových cestách.

Pokud počasí dovolí začneme s chovem co nejdříve, abychom již v květnu měli dostatek oplozených matek.

Samozřejmě matky mají všechny atesty na mor a zvládlou varroázu.

A co je to za matku SEDLÁČKOVA MOJE LINIE?

No přece naše domácí !!! Nemám patent na rozpoznání linií (to je na Nobelovu cenu) a tak Vám nebudu vykládat pohádky o žádné linii. Jedná se o kříženky linií, jež nakupuji a rozchovávám tj. moje x Singer x Sklenar x okolní včelaři.
Chovám DLOHOLETĚ na svých stanovištích ve Ždánickém lese a jeho okolí tu "linii" tu "včelu" jež tu byla a dále ji poctivou selekcí a připařováním vylepšuji. Hlavně beru co mi nabízí kvalitně sledovaný, výsledky podložený chovatelský program v Rakousku a Německu, JEŽ SVOU KVALITU ZÍSKAL TÍM, ŽE V NĚM NIKDO NEŠVINDLOVAL, PROTOŽE TAM NEMAJÍ příme dotace na matky jako u nás.

Jedná se o matky šlechtěné jak u chovatelů od nichž beru materiál, tak i u mne na:
- malou bodavost
- minimální rojivost (ale bez včas vložených několika nástavků souší to nejde)
- perfektní ucelené plodové plochy od loučky k loučce
- nerozlézavost
- rychlý jarní rozvoj
- nějaký žlutý proužek (jenž jsem právě ve Ždánickém lese našel a tyto včely se vyznačují velkou plodností i medným výnosem)

Závěrem uvádím, že prodej matek může ukončit veterinární správa karanténním opatřením - např. uzávěrou z důvodu zdolávání moru plodu aj. V tom případě nemohu ani objednané matky expedovat.
Ochrana osobních údajů     © 2006 - 2020 Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil Lefner