v košíku právě máte
0 položek
o celkové hodnotě
0,- Kč
 
Jak a kde nakoupitregistrační formulářzapomenuté heslo...přihlašovací jménoheslo

Vyzimovaná včelstva 2019 - nebudu prodávat. Až v roce 2020.

obrazekV roce 2019 na jaře vyzimovaná včelstva nejsou k dispozici.

Právě zazimovávám - září 2018 něco pod 800 včelstev - a teď v listopadu po spojování kvůli ztrátám z klíckování matek jich bude kolem 700 (pomohl jsem i jiným včelařům a vzal matky z oddělků, jež jsem spojil. O to hezčí jsou).
Loni jsem psal, že toto číslo je dostačující a lze z něj prodat něco na jaře. Letos vím, že to možné není a že vyzimovaná včelstva na jaře roku 2019 prodávat nebudu.
Důvodů je mnoho - jedná se souhru důvodů:
- potřebuji více včelstev do snůšky medové
- potřebuji více včelstev na odběr pylu, neboť u těch, kde odebírám pyl je pak daleko menší medný výnos
- potřebuji vyzimovat více včelstev, abych z nich mohl vytvořit více oddělků a hlavně silnějších a třebas i dříve, když to zvládneme
- potřebuji o něco více včelstev pro odebírání včel pro chov matek
- a v neposlední smutné řadě musím být lépe připraven na shoření stanoviště např. u akátu, které jsem neměl čím nahradit.

V následujícím roku již bude prodej vyzimovaných včelstev opět probíhat. Jedná se o nutnou technologickou pauzu, jež dorovnám nabídkou matek v roce 2019 - systém výdeje na prodejně a dřívější nabídkou oddělků.

V roce 2020 ... Jedná se o mladá včelstva podnícená feed bee či těstem apifondou či roztokem s mladými 8 měsíčními F1 ušlechtilými matkami, což je velmi podstatné. Mám k dispozici tyto rámkové míry:

44,8 x 28,5 na 6 plástech ... až na rok 2020
39 x 34,7 na 6 plástech ... až na rok 2020
42 x 27,5 na 6 plástech ... až na rok 2020
39 x 24 na 8 plástech ... až na rok 2020

Cena 3500,- kč bez DPH.

OBJEDNÁVKY S VAŠÍM JMÉNEM, ADRESOU, OKRESEM, TELE. ČÍSLEM, registračním číslem chovatele a stanoviště prosím zasílejte na email :

sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz
O VČELSTVA SE STARÁM BĚHEM JARNÍHO ROZVOJE A VYDÁVÁM JE V PLNÉ SNŮŠKOVÉ SÍLE (při květu ovocných stromů, trnka, apod.) = v ČASE PRVNÍ STAVBY.

Výdej probíhá podle pořadí přijatých objednávek v období cca dubna a to hlavně s ohledem nikoliv nejen na aktuálního počasí, ale počasí před 21 dny podle něhož matky kladly !!!

Včelař si přiveze svoje úly (tj. dno s uzaviratelným česnem - ideálně sítované, nástavek a víko, případně i souše na doložení či mezistěny a u nefalcovaných úlů NĚCO NA STAŽENÍ = izolačka, gumcuky).

VLASTNÍ VYDÁNÍ PROBÍHÁ osobním přeložením do přivezeného úlu, prohlédnutím kladení matky a nalezením matky, uvedením původu, vysvětlením co dál apod.


Dovezená včelstva je zapotřebí rozšířit mezistěnami či soušemi v plodišti a co nejdříve nasadit medník = nástavek souší nejčastěji bez mřížky!!!

To je např. hodnota poloviny medu, jež včelstvo přinese a stačilo mu jen dát souše a mezistěny. Druhá polovina medu je na obhospodařování, zisk a investice a včelstvo Vám na konci roku zůstane. Myslím, že se jedná o čestný přístup, který ale určitě mnoho včelařů nepochopí. Ale to už je jiná záležitost.

Zálohy nevybírám. Rád si včelstva jež případně neodeberete ponechám.

Vyzimovaná včelstva mohu nevydat pouze v případě vyšší moci tj. např. ocitnutí se ochranném pásmu moru plodu a tím zákazu přemisťování včelstev či náhlé epidemie aj.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz


ODDĚLKY V ROCE 2019

obrazekSkvělé oddělky, jež mnozí z vás znají a vyzkoušeli. Oddělky tvořím totiž rozdělením a tí pádem zrušením celých včelstev, takže byť je tvořím až po prvním medobraní, tak o to silnější je vytvářím a o to krásnější jsou.

Oddělky na rámkových mírách:

39 x 24 6 plástů (v srpnu třebas 8)
42 x 27,5 6 plástů
42 x 17 12 plásů
Langstroth 44,8 x 28,5 5 plástů
Sedláček 39 x 34,7 5 plástů


Běžná cena oddělku činí 2200,- bez DPH.

Výdej oddělků bude probíhá podle rámkových měr. Většinou nejdříve 39 x 24 a pak další. Tedy 39 x 24 většinou koncem června a zbylé od počátku července.

Při odběru oddělků si můžete přikoupit souše. Tento požadavek můžete napsat už při objednání oddělků a při výdeji bude vše připravené.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz

Co jsou moje oddělky ?

obrazekOddělky NETVOŘÍM ZE VČELSTEV, KTERÉ SE CHTĚJÍ ROJIT (tedy tvorba oddělků u mne není protirojové opatření). Tvořím je z dvouletých nevyrojených včelstev, která zcela rozdělím do oddělků. Na oplozovací stanoviště s oddělky tak dovážím trubce z těch nejlepších včelstev, nejdéle nevyrojených. A tak se starám i o trubce. Přelarvuji pak z těch nejplodnějších, nejmedovějších, nejmírnějších včelstev.
Oddělky tvořím až po vytočení řepky a akátu tj. na přelomu května a června a tím pádem jsou k odebrání koncem června a v červenci v plné síle s vyběhlým vlastním plodem. Stačí jen dodat pár souší a zazimováváte celý nástavek nebo i dva, když zvolíte pomalé podněcování..
Moje oddělky nejsou nositeli dotační papírové dokumentace (nejsem zařazen do šlechtitelského programu ČSV atd. a nepobírám několikasetkorunovou dotaci na prodanou matku), ale zato mám čas se o ně perfektně postarat, zajistit vynikající výsledky na nosemu, negativní výsledky na mor a samozřejmě perfektně zvládlou varroázu.

PRODEJ SMETENCŮ - tzv. NUKLEUSŮ apod.

obrazekPro ty z Vás, kteří např. mají jinou míru nebo chtějí jít tou nejmodernější cestou je možné do dovezeného úlu přemést produkční včelstvo. V období května je to se starou matkou - v období června a července je to pak s novou matkou.
Stačí dovézt dohodnutý úl s mezistěnami a krmítkem.
Cena je jako u vyzimovaného včelstva : 3500,- Kč bez DPH.
Já provedu přesapání na tyto mezistěny, nakrmení, kontrolu matky - kladení a po cca 10 či 14 dnech je včelstvo k vyzvednutí.
obrazek

Prodej MATEK PRO ROK 2019 - příležitostný až podle toho jak se bude dařit mě a mým kolegům

obrazekObjednávky BEREME zcela nezávazně, ale podle NICH budeme volat. Je pak samozřejmě na vás zda matky potřebujete a budete chtít odebrat či nikoliv. Ještě se mi nestalo, že bych měl matek více déle jak dva tři dny.

O VOLNÝCH MATKÁCH INFORMUJEME NA TOMTO WEBU NA ÚVODNÍ STRÁNCE.

--- matky budeme nabízet cca plus mínus od konce května - podle toho jak budu já a pár mých včelařských kolegů, kteří mi s chovem matek vypomáhají zvládat. Bude se jednat o přirozeně spářené matky F1:
- linie Sedláček (pralinie ze Ždánického lesa)tzv. bučovjanky
- linie po kraňksých matkách z OSTROVNÍHO CHOVU z Německa

Nezávazné objednávky na emailu: info@vcelarstvisedlacek.cz , nebo volejte tel. 603-821 580.
.
Cena 480,- VČETNĚ DPH/ks. NEBEREME 200 Kč dotace na matky !!!
.
Ideální osobní odběr na NAŠÍ prodejně ČI PO dohodě dovezeme při rozvozových cestách.

Pokud počasí dovolí začneme s chovem co nejdříve, abychom již v květnu měli dostatek oplozených matek.

Samozřejmě matky mají všechny atesty na mor, akarapidózu, nosemu a zvládlou varroázu.

A co je to za matku SEDLÁČKOVA MOJE LINIE?

No přece naše domácí !!! Nemám patent na rozpoznání linií (to je na Nobelovu cenu) a tak Vám nebudu vykládat pohádky o žádné linii. Jedná se o kříženky linií, jež nakupuji a rozchovávám tj. moje x Singer x Sklenar x okolní včelaři.
Chovám DLOHOLETĚ na svých stanovištích ve Ždánickém lese a jeho okolí tu "linii" tu "včelu" jež tu byla a dále ji poctivou selekcí a připařováním vylepšuji. Hlavně beru co mi nabízí kvalitně sledovaný, výsledky podložený chovatelský program v Rakousku a Německu, JEŽ SVOU KVALITU ZÍSKAL TÍM, ŽE V NĚM NIKDO NEŠVINDLOVAL, PROTOŽE TAM NEMAJÍ příme dotace na matky jako u nás.

Jedná se o matky šlechtěné jak u chovatelů od nichž beru materiál, tak i u mne na:
- malou bodavost
- minimální rojivost (ale bez včas vložených několika nástavků souší to nejde)
- perfektní ucelené plodové plochy od loučky k loučce
- nerozlézavost
- rychlý jarní rozvoj
- nějaký žlutý proužek (jenž jsem právě ve Ždánickém lese našel a tyto včely se vyznačují velkou plodností i medným výnosem)

Závěrem uvádím, že prodej matek může ukončit veterinární správa karanténním opatřením - např. uzávěrou z důvodu zdolávání moru plodu aj. V tom případě nemohu ani objednané matky expedovat.
Ochrana osobních údajů     © 2006 - 2019 Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil Lefner