v košíku právě máte
0 položek
o celkové hodnotě
0,- Kč
 
Jak a kde nakoupitregistrační formulářzapomenuté heslo...přihlašovací jménoheslo

Vyzimovaná včelstva 39x24, Langstroth 28,5 včetně úlů, 39x 34,7 včetně úlu. Béčko včetně úlu

obrazekJiž přijímám objednávky na vyzimovaná včelstva jež vykryji podle možností. V minulých letech bez problémů - letos uvidíme...

Jedná se o mladá včelstva - podnícená feed bee či těstem apifondou či roztokem s mladými 8 měsíčními F1 ušlechtilými matkami linie Ždáničanka, což je velmi podstatné. Budou k dispozici na rámkové míře a dle potřeby plásty doplníme potřebnou horní loučkou:

39 x 24 na 1 nástavku ...

Cena 3800,- kč včetně DPH. Vše vždy s řádnou fakturou, rozbory či mimo kraj s veterinárním osvědčením. Vše stejné jako vloni či předloni.

Langstroth 28,5 cm na 1 nástavku a to včetně úlu
tj. varroadna, nástavku, dvou komorovacích přepážek, plastového stropovíkodna... Cena 4800 czk včetně DPH.
Je možné dokoupit i stropní dřevěná krmítka 350 czk, mateří mřížky 100 czk v rámu, 50 czk plastová, medníkové nástavky s plásty 15,9 cm s dílem 550 czk apod. Vše z provozu mnou používané, atesty na mor plodu samozřejmostí.

Sedláček 34,7 cm na 1 nástavku a to včetně úlu
tj. varroadna, nástavku, dvou komorovacích přepážek, plastového stropovíkodna... Cena 4800 czk včetně DPH. (4400 czk místo varroadna stropovíkodno)
Je možné dokoupit i stropní plastová krmítka 350 czk, mateří 100 czk mřížky v rámu, 50 czk plastové, medníkové nástavky s plásty 17 cm s dílem 550 czk apod. Vše z provozu mnou používané, atesty na mor plodu samozřejmostí.

Béčko 42x 27,5 cm na 1 nástavku a to včetně úlu
tj. varroadna, nástavku, dvou komorovacích přepážek, plastového stropovíkodna... Cena 4800 czk včetně DPH. (4400 czk místo varroadna stropovíkodno)
Je možné dokoupit i stropní plastová krmítka 350 czk, mateří mřížky v rámu 100 czk, plastové 50 czk, medníkové nástavky s plásty 17 cm s dílem 550 czk apod. Vše z provozu mnou používané, atesty na mor plodu samozřejmostíOBJEDNÁVKY S VAŠÍM JMÉNEM, ADRESOU, OKRESEM, TELE. ČÍSLEM, OKRESEM, PARCELNÍM ČÍSLEM a registračním číslem chovatele a stanoviště prosím zasílejte na email :

sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz
O VČELSTVA SE STARÁM BĚHEM JARNÍHO ROZVOJE A VYDÁVÁM JE V PLNÉ SNŮŠKOVÉ SÍLE (při květu ovocných stromů, trnka, apod.) = v ČASE PRVNÍ STAVBY.

Výdej probíhá podle pořadí přijatých objednávek v období cca dubna ... tedy po jarním podnícení, rozšíření a zkontrolování bezvadného, uceleného kladění matek ...

Včelař si přiveze svoje úly (tj. dno s uzaviratelným česnem - ideálně sítované, nástavek a víko, případně i souše na doložení či mezistěny a u nefalcovaných úlů NĚCO NA STAŽENÍ = izolačka, gumcuky).

VLASTNÍ VYDÁNÍ PROBÍHÁ osobním přeložením DO VÁMI PŘIVEZENÉHO ÚLU, prohlédnutím kladení matky a nalezením matky, uvedením původu, vysvětlením co dál apod.


Dovezená včelstva je zapotřebí rozšířit mezistěnami či soušemi v plodišti a co nejdříve nasadit medník = nástavek souší nejčastěji bez mřížky!!!

Zálohy nevybírám. Rád si včelstva jež případně neodeberete ponechám.

Vyzimovaná včelstva mohu nevydat v případě vyšší moci tj. např. ocitnutí se ochranném pásmu moru plodu a tím zákazu přemisťování včelstev či náhlé epidemie aj.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM - velmi podstatná informace při vystavování veterinárního osvědčení mimo kraj, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz


ODDĚLKY

obrazekSkvělé oddělky, jež mnozí z vás znají a vyzkoušeli. Oddělky tvořím totiž rozdělením a tím pádem zrušením celých včelstev a to již v čase snůšky z řepky počátkem května!!! Ona včelstva jsou rozšiřována pouze mezistěnami - oddělky taktéž. Jsou tedy na nádherném novém díle.
V roce 2020 jsem první oddělky vydával v úterý 26. května.


39 x 24 6 plástů plně obsedlých

Cena oddělku činí 2087,- czk bez DPH tj. 2400,- včetně DPH.

VÝDEJ : POSTUPNÝ OD ČERVNA (v roce 2020 konce května) AŽ DO PŮLE ČERVENCE (dokud kvete lípa)

VÝDEJ PROBÍHÁ VŽDY VE ČTVRTKY OD cca 16 do 19 hod na zahradě prodejny Mírová 199 - sraz na prodejně, tak aby výdej proběhl tzv. k večeru, po letu včel a převzali jste tedy celé osazenstvo. Vždy Vám naleznu a ukáží označenou matku, její kladení a množství zásob a rád zodpovím všechny potřebné dotazy.

VÝDEJ PROVÁDÍM DO VÁMI PŘIVEZENÝCH ÚLŮ (síťované dno či víko podmínkou) nebo KARTONOVÝCH KRABIC (mám připravené smontované).

Oddělky mají pouze svůj plod tj. plod od své nové matky, jsou rozšiřovány pouze mezistěnami a dle Vašeho požadavku obdržíte k odddělku letní léčivo ...

Pokud máte jinou rámkovou míru, tak Vám při výdeji naše plásty opatříme = přišroubujeme horními loučkami Vašeho rozměru zdarma. Např. Langstroth nebo "čtyřicetdvojky" ...


Při odběru oddělků si můžete přikoupit souše. Tento požadavek můžete napsat už při objednání oddělků nebo aktuálně vyřešíme při výdeji oddělků.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště, katastrálním územím a parcením číslem zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz

Co jsou moje oddělky ?

obrazekOddělky NETVOŘÍM ZE VČELSTEV, KTERÉ SE CHTĚJÍ ROJIT (tedy tvorba oddělků u mne není protirojové opatření). Tvořím je z dvouletých nevyrojených včelstev, která zcela rozdělím do oddělků. Na oplozovací stanoviště s oddělky tak dovážím trubce z těch nejlepších včelstev, nejdéle nevyrojených. A tak se starám i o trubce. Přelarvuji pak z těch nejplodnějších, nejmedovějších, nejmírnějších včelstev.
Oddělky tvořím až po vytočení řepky a akátu tj. na přelomu května a června a tím pádem jsou k odebrání koncem června a v červenci v plné síle s vyběhlým vlastním plodem. Stačí jen dodat pár souší a zazimováváte celý nástavek nebo i dva, když zvolíte pomalé podněcování..
Moje oddělky nejsou nositeli dotační papírové dokumentace (nejsem zařazen do šlechtitelského programu ČSV atd. a nepobírám několikasetkorunovou dotaci na prodanou matku), ale zato mám čas se o ně perfektně postarat, zajistit vynikající výsledky na nosemu, negativní výsledky na mor a samozřejmě perfektně zvládlou varroázu.

PRODEJ SMETENCŮ - tzv. NUKLEUSŮ apod.

obrazekPro ty z Vás, kteří např. mají jinou míru nebo chtějí jít tou nejmodernější cestou je možné do dovezeného úlu přemést produkční včelstvo. V období května je to se starou matkou - v období června a července je to pak s novou matkou.
Stačí dovézt dohodnutý úl s mezistěnami a krmítkem.
Cena je jako u vyzimovaného včelstva : 3800,- Kč bez DPH.
Já provedu přesypání na tyto mezistěny, nakrmení, kontrolu matky - kladení a po cca 10 či 14 dnech je včelstvo k vyzvednutí.
obrazek

Prodej MATEK ... ten opravdu v roce 2021 z několika důvodů nebude probíhat

obrazekJELIKOŽ JSEM NENALEZL POMOCNÍKA DO VČELAŘSKÉHO PROVOZU NEBUDU MATKY v roce 2021 CHOVAT...

Vedeme pořadník zájemců podle něhož pak obvoláváme a dohodneme termín jak Vám vyhovuje ...
První larvení provádím koncem dubna ... matky jsou od konce května.

Když matky jsou - zavoláme a sdělíte že je možné přijet. Matky NEZASÍLÁME.
A vy si zkrátka vytvoříte oddělek a dojedete pro ni.

Naše matky jsou PERFEKTNĚ ROZKLADENÉ NEBOŤ JSOU CHOVANÉ V PLEMENÁČÍCH !!!

Sledujte tento web a až budou matky k dispozici, tak dáme na web zprávu.

Chovám moji linii Bučovjanku tj. takové milé oranžové kříženky. Ty jsem tu = ve Ždánickém lese nalezl jako původní včely již v roce 2000 - dle rozborů křidélek.
Dědeček mi vysvětlil jejich historii sahající až k zedníkům pracujícím za Rakouska-uherska ve Vídni a ještě jižněji ... Já jsem pak stálým připařováním všeho dobrého, s čím jsem se setkal "vyšlechtil" tuto "linii".
Vyznačují se uceleným a vyrovnanějším plodováním během roku i za slabších snůšek, pomalejším sklonem k rojení, zimováním více po uličkách než do kruhu, dobrou stavbou. Naopak nemají zas tak bouřlivý jarní rozvoj jako čistá kraňka

Objednávky na emailu: info@vcelarstvisedlacek.cz , nebo volejte tel. 603-821 580.
.
Cena 480,- VČETNĚ DPH/ks. NEBEREME 200 Kč dotace na matky !!!
.
Ideální osobní odběr na NAŠÍ prodejně ČI PO dohodě dovezeme při rozvozových cestách.

Samozřejmě matky mají všechny atesty na mor a zvládlou varroázu.

Závěrem uvádím, že prodej matek může ukončit veterinární správa karanténním opatřením - např. uzávěrou z důvodu zdolávání moru plodu aj. V tom případě nemohu ani objednané matky expedovat.
Ochrana osobních údajů     © 2006 - 2020 Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil Lefner