v košíku právě máte
0 položek
o celkové hodnotě
0,- Kč
 
Jak a kde nakoupitregistrační formulářzapomenuté heslo...přihlašovací jménoheslo

Vyzimovaná včelstva v roce 2020.

obrazekJiž přijímám nezávazné objednávky na vyzimovaná včelstva jež vykryji podle možností. V minulých letech bez problémů - letos uvidíme...

Jedná se o mladá včelstva - vyzimované oddělky - podnícená feed bee či těstem apifondou či roztokem s mladými 8 měsíčními F1 ušlechtilými matkami, což je velmi podstatné. Mám k dispozici tyto rámkové míry:

44,8 x 28,5 na 6 plástech ... KAPACITA VYČERPÁNA pro rok 2020
39 x 34,7 na 6 plástech ... KAPACITA VYČERPÁNA pro rok 2020
42 x 27,5 na 6 plástech ... už také kapacita vyčerpána ...
39 x 24 na 8 plástech ... KAPACITA VYČERPÁNA pro rok 2020

Cena 3800,- kč včetně DPH. Vše vždy s řádnou fakturou, rozbory či mimo kraj s veterinárním osvědčením.

OBJEDNÁVKY S VAŠÍM JMÉNEM, ADRESOU, OKRESEM, TELE. ČÍSLEM, registračním číslem chovatele a stanoviště prosím zasílejte na email :

sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz
O VČELSTVA SE STARÁM BĚHEM JARNÍHO ROZVOJE A VYDÁVÁM JE V PLNÉ SNŮŠKOVÉ SÍLE (při květu ovocných stromů, trnka, apod.) = v ČASE PRVNÍ STAVBY.

Výdej probíhá podle pořadí přijatých objednávek v období cca dubna a to hlavně s ohledem nikoliv nejen na aktuálního počasí, ale počasí před 21 dny podle něhož matky kladly !!!

Včelař si přiveze svoje úly (tj. dno s uzaviratelným česnem - ideálně sítované, nástavek a víko, případně i souše na doložení či mezistěny a u nefalcovaných úlů NĚCO NA STAŽENÍ = izolačka, gumcuky).

VLASTNÍ VYDÁNÍ PROBÍHÁ osobním přeložením do přivezeného úlu, prohlédnutím kladení matky a nalezením matky, uvedením původu, vysvětlením co dál apod.


Dovezená včelstva je zapotřebí rozšířit mezistěnami či soušemi v plodišti a co nejdříve nasadit medník = nástavek souší nejčastěji bez mřížky!!!

To je např. hodnota poloviny medu, jež včelstvo přinese a stačilo mu jen dát souše a mezistěny. Druhá polovina medu je na obhospodařování, zisk a investice a včelstvo Vám na konci roku zůstane. Myslím, že se jedná o čestný přístup, který ale určitě mnoho včelařů nepochopí. Ale to už je jiná záležitost.

Zálohy nevybírám. Rád si včelstva jež případně neodeberete ponechám.

Vyzimovaná včelstva mohu nevydat pouze v případě vyšší moci tj. např. ocitnutí se ochranném pásmu moru plodu a tím zákazu přemisťování včelstev či náhlé epidemie aj.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz


ODDĚLKY V ROCE 2020 - vytvoříme - rozšíříme, zazimujeme a BUDOU K DISPOZICI AŽ NA JAŘE 2021

obrazekAŽ SE PODAŘÍ NAJÍT DALŠÍHO VČELAŘE DO NAŠEHO PRACOVNÍHO KOLEKTIVU ...
... BUDOU K DISPOZICI

Skvělé oddělky, jež mnozí z vás znají a vyzkoušeli. Oddělky tvořím totiž rozdělením a tí pádem zrušením celých včelstev, takže byť je tvořím až po prvním medobraní, tak o to silnější je vytvářím a o to krásnější jsou.

Oddělky na rámkových mírách:

39 x 24 5-6 plástů podle typu plemenáče a času odběru
nebo dle potřeby (v srpnu třebas 7 či 8)
42 x 27,5 5 plástů (4 plodové a 1 krycí)
42 x 17 UŽ NEDĚLÁME, už je mám jen do medníků
Langstroth 44,8 x 28,5 5 plástů (4 plodové a 1 krycí)
Sedláček 39 x 34,7 5 plástů (4 plodové a 1 krycí)Běžná cena oddělku činí 2200,- bez DPH tj. 2530,- s DPH.

VÝDEJ : POSTUPNÝ OD KONCE ČERVNA AŽ DO KONCE ČERVENCE AŽ PROVEDU PRVNÍ KRMENÍ SVÝCH VČELSTEV

Výdej oddělků bude probíhá podle rámkových měr. Většinou nejdříve 39 x 24 a pak další. Tedy 39 x 24 většinou NA PŘELOMU ČERVNA - ČERVENCE a zbylé od PŮLE července NEBOLI OPAKUJI AŽ DOTOČÍM MED A PROVEDU PRVNÍ ZAKRMENÍ.

Ono je totiž ÚPLNĚ JEDNO JESTLI JSOU O TÝDEN DVA DÉLE U MNE A NEBO UŽ U VÁS. A JÁ ZKRÁTKA S DVĚMA RUČIČKAMA TOHO VÍCE NESTIHNU. Všechno dělám popřadě:
1) vyzimování
2) jarní podněcování a péče
3) nasazování prvních medníků
4) výdej vyzimovaných oddělků
5) nasazování dalších medníků
6) odtáčení, kočování ...
7) a znova odtáčení, ...
8) tvorba oddělků po akátu, po horské řepce, ...
9) lipová a medovicová snůška
10) letní izolace matek, přesypávání na mezistěny ...
11) rozšiřování oddělků, jejich krmení ...
12) poslední točení, tzv. shazování medníků a první zakrmení
13) letní ošetřování proti varroáze
14) výdej oddělků
15) letní dovolená většinou Šumava
16) dokrmování
17) zářijovo-říjnové klíckování matek
18) doléčení varroázy
...

Oddělky mají pouze svůj plod, jsou rozšiřovány pouze mezistěnami, jsou ošetřeny gabony a nebo gabony dávám včelaři ...

Při odběru oddělků si můžete přikoupit souše. Tento požadavek můžete napsat už při objednání oddělků a při výdeji bude vše připravené.

Objednávky s Vaším jménem, adresou, OKRESEM, tel. číslem, registračním číslem chovatele a stanoviště zasílejte prosím na sedlacek@vcelarstvisedlacek.cz

Co jsou moje oddělky ?

obrazekOddělky NETVOŘÍM ZE VČELSTEV, KTERÉ SE CHTĚJÍ ROJIT (tedy tvorba oddělků u mne není protirojové opatření). Tvořím je z dvouletých nevyrojených včelstev, která zcela rozdělím do oddělků. Na oplozovací stanoviště s oddělky tak dovážím trubce z těch nejlepších včelstev, nejdéle nevyrojených. A tak se starám i o trubce. Přelarvuji pak z těch nejplodnějších, nejmedovějších, nejmírnějších včelstev.
Oddělky tvořím až po vytočení řepky a akátu tj. na přelomu května a června a tím pádem jsou k odebrání koncem června a v červenci v plné síle s vyběhlým vlastním plodem. Stačí jen dodat pár souší a zazimováváte celý nástavek nebo i dva, když zvolíte pomalé podněcování..
Moje oddělky nejsou nositeli dotační papírové dokumentace (nejsem zařazen do šlechtitelského programu ČSV atd. a nepobírám několikasetkorunovou dotaci na prodanou matku), ale zato mám čas se o ně perfektně postarat, zajistit vynikající výsledky na nosemu, negativní výsledky na mor a samozřejmě perfektně zvládlou varroázu.

PRODEJ SMETENCŮ - tzv. NUKLEUSŮ apod.

obrazekPro ty z Vás, kteří např. mají jinou míru nebo chtějí jít tou nejmodernější cestou je možné do dovezeného úlu přemést produkční včelstvo. V období května je to se starou matkou - v období června a července je to pak s novou matkou.
Stačí dovézt dohodnutý úl s mezistěnami a krmítkem.
Cena je jako u vyzimovaného včelstva : 3800,- Kč bez DPH.
Já provedu přesypání na tyto mezistěny, nakrmení, kontrolu matky - kladení a po cca 10 či 14 dnech je včelstvo k vyzvednutí.
obrazek

Prodej MATEK - v roce 2020 nebude asi probíhat - bereme jen nezávazné objednávky

obrazekPouze vedeme pořadník zájemců.
VŠE ZÁVISÍ OD NALEZENÍ VČELAŘE DO NAŠEHO KOLEKTIVU.

Když matky jsou - zavoláme a sdělíte že je možné přijet. Matky NEZASÍLÁME ! A vy si zkrátka vytvoříte oddělek a dojedete pro ni. MATKA Z OPLODŇÁČKU SPRÁVNĚ NEPATŘÍ NA VÝMĚNU VE VELKÉM VČELSTVU !!! Matka z oplodňáčku se má přidávat do oddělku a pak až rozkladená se může vyměnit ve velkém včelstvu a nebo vyměnit matku tzv. pomocí oddělku, což je nejbezpečnější a nejsprávnější metodika výměny matek !!!

Matky z oplodňáčku se NEHODÍ do přespávaných včelstev !!!

Sledujte tento web a až budou matky k dispozici, tak dáme na web zprávu.


- linie Sedláček (pralinie ze Ždánického lesa)tzv. bučovjanky
- linie po kraňksých matkách z OSTROVNÍHO CHOVU z Německa

Nezávazné objednávky na emailu: info@vcelarstvisedlacek.cz , nebo volejte tel. 603-821 580.
.
Cena 440,- VČETNĚ DPH/ks. NEBEREME 200 Kč dotace na matky !!!
.
Ideální osobní odběr na NAŠÍ prodejně ČI PO dohodě dovezeme při rozvozových cestách.

Pokud počasí dovolí začneme s chovem co nejdříve, abychom již v květnu měli dostatek oplozených matek.

Samozřejmě matky mají všechny atesty na mor, akarapidózu, nosemu a zvládlou varroázu.

A co je to za matku SEDLÁČKOVA MOJE LINIE?

No přece naše domácí !!! Nemám patent na rozpoznání linií (to je na Nobelovu cenu) a tak Vám nebudu vykládat pohádky o žádné linii. Jedná se o kříženky linií, jež nakupuji a rozchovávám tj. moje x Singer x Sklenar x okolní včelaři.
Chovám DLOHOLETĚ na svých stanovištích ve Ždánickém lese a jeho okolí tu "linii" tu "včelu" jež tu byla a dále ji poctivou selekcí a připařováním vylepšuji. Hlavně beru co mi nabízí kvalitně sledovaný, výsledky podložený chovatelský program v Rakousku a Německu, JEŽ SVOU KVALITU ZÍSKAL TÍM, ŽE V NĚM NIKDO NEŠVINDLOVAL, PROTOŽE TAM NEMAJÍ příme dotace na matky jako u nás.

Jedná se o matky šlechtěné jak u chovatelů od nichž beru materiál, tak i u mne na:
- malou bodavost
- minimální rojivost (ale bez včas vložených několika nástavků souší to nejde)
- perfektní ucelené plodové plochy od loučky k loučce
- nerozlézavost
- rychlý jarní rozvoj
- nějaký žlutý proužek (jenž jsem právě ve Ždánickém lese našel a tyto včely se vyznačují velkou plodností i medným výnosem)

Závěrem uvádím, že prodej matek může ukončit veterinární správa karanténním opatřením - např. uzávěrou z důvodu zdolávání moru plodu aj. V tom případě nemohu ani objednané matky expedovat.
Ochrana osobních údajů     © 2006 - 2020 Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil Lefner